Serce Krakowa

jest w kształcie Gruszki…

Tak mówimy Pod Gruszką i na co dzień dokładamy wszelkich starań, by tak właśnie było. Nade wszystko cenimy sobie jakość naszych dań. Produkty przygotowywane są ze starannie dobranych składników pochodzących z własnych, certyfikowanych upraw ekologicznych i od lokalnych dostawców. Sekretów naszej kuchni jest wiele i nie wszystkie możemy zdradzić, ale z pewnością – jakość produktów jest jednym z nich.

Na prawdziwą ucztę dla podniebienia zapraszamy również do naszych pozostałych lokali – Restauracji Dworek i Restauracji Avangarda.

Prawdziwie

krakowski klimat

Obok swojej bogatej, sięgającej średniowiecza historii, kamienica Pod Gruszką jest miejscem dynamicznego rozwoju, znajdującym się w centrum artystycznego i intelektualnego życia Krakowa. To tutaj od roku 1951 działa Klub Dziennikarza skupiający znanych dziennikarzy, literatów i artystów. Często można spotkać ich w naszej restauracji osobiście, a ich fotografie zdobią nasze sale.

Na pierwsze piętro, na którym znajduje się restauracja, uciekają oni przed zgiełkiem miasta, delektując się równocześnie najpiękniejszym widokiem na krakowski Rynek.

Miejsce

z historią

Restauracja Pod Gruszką mieści się na pierwszym piętrze XIV-wiecznego budynku przy ul. Szczepańskiej 1. Nawiązuje do historii kamienicy, którą nazwano Sub Pira lub Sub Pyrn – czyli Pod Gruszką. Dom liczący już siedem wieków skrywa w swoim wnętrzu Salę Fontany, uznawaną za najznakomitsze z wnętrz mieszczańskich w Polsce. Jest to najstarsza część budynku, w której zachowało się sklepienie romańskie bogate w ornamenty  oraz holenderskie płytki ścienne z XVII wieku. Zdobiona medalionami i girlandami przywodzi na myśl zdobienia  w kościele św. Tomasza w Castel Gandolfo.

Doskonała

kuchnia

Smak naszych dań uzależniamy od jakości produktów, które sprowadzamy od najlepszych, lokalnych dostawców. Niektóre warzywa i owoce pochodzą z gospodarstwa rolnego, które sami prowadzimy. To właśnie kompozycja najwyższej jakości składników sprawia, że każda potrawa jest niepowtarzalna.

Sala

Barowa

Tutaj można poczuć klimat Krakowa, w którym zagadka czeka na Ciebie na każdym kroku. Nie zdziw się, jeśli na blatach stołów odkryjesz historyczne zapiski, a kawa zdąży Ci ostygnąć, gdy zapatrzysz się na zdjęcia artystów i pisarzy – sympatyków restauracji i przyjaciół Klubu Dziennikarza. Wygodne siedziska tuż przy oknach z widokiem na Rynek sprawią, że nie będziesz chciał opuszczać tego miejsca. Sala mieści ok. 50 osób.

Sala

Fontany

Bezpośrednio z salą barową sąsiaduje perła w koronie Restauracji Pod Gruszką, czyli sala Fontany. Tutaj zorganizujesz konferencję, szkolenie biznesowe, wieczór autorski, odczyt czy kameralne przedstawienie. To najbardziej widowiskowa sala, która przyciąga uwagę ze względu na unikatowe sklepienie gotyckie oraz swoją niezwykłą historię. Sala pomieści 70 osób.

Sala

Zielona

Antyczne meble, elegancki wystrój, kameralne oświetlenie – to sala, którą polecamy na uroczyste rodzinne okazje, przyjęcia okolicznościowe czy biznesowe. Jeśli wciąż zastanawiasz się, gdzie zorganizować wesele, chrzciny czy komunię, odwiedź nas i daj się porwać urokowi tego miejsca. W tej części restauracji mamy możliwość przygotowania obiadu czy kolacji dla 80-osobowej grupy.

ZAPRASZAMY

DO SERCA

KRAKOWA

ul. Szczepańska 1, 31-011 Kraków

Godziny otwarcia:
pon.-pt.: 12:00 – 22:00
sob.-nd.: 10:00 – 22:00

tel.: +48 797 516 702
biuro@restauracjapodgruszka.pl
rezerwacja@restauracjapodgruszka.pl

ZAREZERWUJ

STOLIK

    Zapraszamy również do:

    Polecają nas:

    Restauracja Pod Gruszką

    Copyright to: © 2020 Restauracja Pod Gruszką. Wszelkie prawa zastrzeżone.

    Projekt: perceptika